Національний банк удосконалив підходи до здійснення безвиїзного банківського нагляду
Банківський нагляд
Національний банк здійснює нагляд і регулювання банків для сприяння безпеці та фінансовій стабільності банківської системи України. Банківський нагляд надає клієнтам, вкладникам, кредиторам і позичальникам упевненість у тому, що банки стабільно працюють, своєчасно та повністю виконують зобов’язання. Ми здійснюємо нагляд і регулювання усіх банків України та їхніх підрозділів за кордоном, іноземних банків в Україні та інших організацій і громадян у частині дотримання Закону України "Про банки і банківську діяльність".
Нагляд за ринком небанківських фінансових послуг
З 1 липня 2020 року Національний банк перейняв на себе функції регулятора ринку небанківських фінансових послуг: страхових, лізингових, факторингових компаній, кредитних спілок, ломбардів та інших фінансових компаній.
Пошук небанківських установ
Реєстри та переліки небанківських установ та інших учасників ринків фінансових послуг, ліцензування, реєстрацію та авторизацію яких здійснює Національний банк.
Запитати про ліцензування
Ліцензування банків
Національний банк здійснює ліцензування банківської діяльності з метою забезпечення прозорості банківської системи.
Ліцензування небанківських установ
Національний банк видає ліцензії учасникам небанківського фінансового ринку з метою захисту прав та законних інтересів споживачів фінансових послуг, створення належного конкурентного середовища на ринках фінансових послуг та підвищення довіри до нього.
Авторизація учасників платіжного ринку
Національний банк здійснює авторизацію учасників платіжного ринку
Реорганізація, припинення та ліквідація
Національний банк та Фонд гарантування вкладів фізичних осіб оприлюднює перелік банків, які перебувають у стадії реорганізації, банків, що визнані неплатоспроможними та до яких Фондом гарантування вкладів фізичних осіб введено тимчасову адміністрацію, банків у стадії ліквідації.
Впровадження СупТех та РегТех
Інновації у наглядових та регуляторних технологіях – запорука сталого розвитку фінансового ринку, вони дозволяють фінансовим установам і регуляторам постійно удосконалювати чинні процеси, розширювати коло клієнтів/піднаглядних суб’єктів, виявляти та попереджувати потенційні ризики в діяльності фінансового сектору.
Регуляторна платформа
Регуляторна платформа це механізм взаємодії регулятора з інноваційним ринком, який дає змогу запроваджувати особливий режим діяльності для певних фінансових та платіжних компаній (учасників регуляторної платформи) і тестувати нові сервіси в обмеженому середовищі без ризику порушення законодавства.
Новини
Фінансовий моніторинг
Національний банк здійснює фінансовий моніторинг, щоб запобігти використанню банківської системи України для легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом. Ми прагнемо зміцнити довіру громадян до банківської системи держави. Національний банк є одним з органів державного фінансового моніторингу України.