Test policy
Монетарна політика Національного банку впроваджується із застосуванням сучасної системи інструментів:
Операційна ціль монетарної політики
Операційна ціль монетарної політики Національного банку полягає в утриманні гривневих міжбанківських ставок на рівні, близькому до рівня ключової ставки, у межах коридору процентних ставок за інструментами постійного доступу.
Індикатором рівня гривневих міжбанківських процентних ставок для цілей процентної політики визначено Український індекс міжбанківських ставок овернайт (UONIA).
Облікова ставка – основний інструмент монетарної політики
Облікова ставка – це ключова ставка процентної політики Національного банку. Ми проводимо за обліковою ставкою операції, які найбільше впливають на вартість коштів на міжбанківському ринку. Це надає змогу утримувати ринкові ставки на близькому до облікової ставки рівні, тобто виконувати операційну ціль Національного банку.
Наразі основною операцією Національного банку є тендери з розміщення депозитних сертифікатів строком до 14 днів. Основні операції проводяться раз на тиждень щоп’ятниці (графіки проведення).
Коридор процентних ставок за інструментами постійного доступу
Інструменти постійного доступу – це надання Національним банком можливості для банків отримати кредити овернайт або придбати депозитні сертифікати овернайт. Банки України мають щоденний безперешкодний доступ до цих інструментів монетарної політики.
Процентні ставки за інструментами постійного доступу формують коридор процентних ставок Національного банку: облікова ставка плюс 2 в.п. – для кредитів рефінансування, облікова ставка мінус 4 в.п. – для депозитних сертифікатів овернайт. Цей коридор обмежує коливання процентних ставок навколо облікової ставки. За нормального функціонування банківської системи банки не мають економічного сенсу проводити операції на міжбанківському ринку поза межами коридору.

Інтервенції на валютному ринку
Інтервенції на валютному ринку є допоміжним інструментом Національного банку.
Мета валютних інтервенцій:
- накопичити міжнародні резерви;
- згладити надмірні коливання обмінного курсу;
- підтримати трансмісію облікової ставки.
Національний банк застосовує режим плаваючого обмінного курсу, тому валютні інтервенції не спрямовані на досягнення заздалегідь визначеного валютного курсу.
Особливості проведення валютних інтервенцій в умовах режиму інфляційного таргетування передбачені Стратегією валютних інтервенцій Національного банку України.
Інші інструменти
Для досягнення своїх цілей Національний банк може застосовувати інші інструменти:
- обов'язкові резерви;
- операції РЕПО;
- купівля та продаж державних цінних паперів;
- операції своп.
Тендери з підтримання ліквідності
"Національний банк може надавати банкам короткострокові та довгострокові кредити рефінансування шляхом проведення кількісного або процентного тендера з підтримання ліквідності банків.
Національний банк України щоквартально оголошує графік проведення тендерів з підтримання ліквідності банків. Утім, для досягнення своєї операційної цілі Національний банк може проводити позачергові тендери".